Fotografia modowa to jedna z najszybciej i najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin fotografii. To również nie tylko ciekawa, ale i bardzo przyszłościowa dziedzina tej sztuki. Na rynku nieustannie możemy obserwować proces powstawania nowych marek odzieżowych. Wielu kreatywnych twórców decyduje się na kompleksową obsługę fotograficzną ich marki, dodatkowo angażując współpracujących z nimi fotografów nie tylko do sesji produktowych, ale i aranżowanych oraz lookbooków. Fotografia modowa – co się na nią składa? Sesje zdjęciowe autorskich kolekcji projektantów, prezentacja projektów znanych marek, sesje zdjęciowe fashion oraz glamour – to wszystko łączy się w fotografię modową, która jest jedną z najbardziej kreatywnych gałęzi fotografii reklamowej. Wraz z rozwojem sklepów internetowych ten styl prezentacji staje się coraz bardziej popularny! Jakie powinny być zdjęcia modowe? Kreatywne, porywające oraz mocno eksponujące prezentowaną odzież – w końcu to ona musi grać tutaj główne skrzypce!

Fotografia modowa - dla kogo?

Fotografia modowa to niezbędny element funkcjonowania zarówno mniejszych jak i większych brandów odzieżowych. Sesja modowa pozwoli Ci na przygotowanie zdjęć do katalogu, sklepu internetowego oraz zaprezentuje Twoje ubrania oraz dodatki w jak najlepszym świetle! To doskonałe rozwiązanie dla projektantów, marek modowych oraz sklepów internetowych.

Fotografia fashion - jak pracuję?

Jako doświadczony fotograf zajmuje się kompleksową organizacją każdej sesji zdjęciowej. Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie, zdając sobie sprawę ze specyfiki branży modowej. Możesz liczyć na moją pomoc zaczynając od wyszukania odpowiedniego miejsca na zaplanowaną sesję zdjęciową, zorganizowania dnia zdjęciowego z dbałością o najdrobniejsze detale aż po proces postprodukcji. Do fotografowania wykorzystuję nowoczesny sprzęt, który zapewnia najwyższą jakość obrazu z uwzględnieniem wszelkich detali, szczegółów oraz z idealnym odwzorowaniem rzeczywistej kolorystyki. Dzięki temu, efekty mojej pracy wyróżniają się nie tylko dbałością o szczegóły, ale również naturalnym odwzorowaniem kolorów. Sprzęt fotograficzny i doświadczenie, którymi dysponuję pozwala mi dostosować się do każdego zlecenia, niezależnie od tego czy moim zadaniem będzie udokumentowanie nowej kolekcji słynnego projektanta lub też artystycznej kolekcji kapeluszy. Realizuję zarówno fotografie dla kampanii reklamowych, lookbooki, ale także zdjęcia na potrzeby e-commerce oraz do mediów społecznościowych. Wiem, że największa siła tkwi w zgranym zespole, dlatego przy organizacji modowych sesji fotograficznych współpracuję z najlepszymi asystentami oraz wizażystami. Dzięki temu mogę kreować zdjęcia na najwyższym poziomie artystycznym, które idealnie dopełniają wizerunek każdej marki.

Gdzie wykorzystasz efekty sesji modowej?

  • w sklepie internetowym,
  • w katalogu, ulotce, ofercie, lookbooku,
  • w mediach społecznościowych.

Fotografia fashion nigdy wcześniej nie była tak kreatywna. Przekonaj się sam!

Adam Ziarko